افتتاح نمایشگاه «همین دست افشانی حروف»/ ۱۳اثر در یک ساعت فروش رفت

Print
Email
سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در افتتاحیه نمایشگاه «همین دست افشانیِ حروف» از برپایی مجازی این نمایشگاه و همچنین فروش تعدادی از آثار در ساعت اولیه خبر داد.
افتتاح نمایشگاه «همین دست افشانی حروف»/ ۱۳اثر در یک ساعت فروش رفت

به گزارش آرتستور، نمایشگاه خط و نقاشی خط «همین دست افشانیِ حروف» پیش از ظهر سه شنبه ۱۶ آذرماه به مناسبت روز دانشجو به دبیری و کیوریتوری روح الله دلخانی در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد.

در راستای تکریم روز دانشجو، دانشکده هنر و گروه گرافیک دانشگاه سوره در همکاری با مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری انقلاب اسلامی، اقدام به برگزاری نمایشگاهی با عنوان «همین دست افشانیِ حروف» کرده است که در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر از خط‌نگاره‌ها و نقاشی‌خط‌های فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه سوره و هنرجویانِ روح‌اله دلخانی استاد خوشنویسی روی دیوار رفت.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره این نمایشگاه گفت: خوشبختانه تعامل خوبی با دانشگاه سوره داریم که ثمره آن برپایی نمایشگاه‌های هنری است و البته در انتخاب آثار برای نمایش، سخت‌گیری‌هایی داریم. این آثار انصافاً کارهای خوبی هستند که به موضوعاتی چون روایات و آیات قرآنی، اشعار شاعران مطرح ایرانی و همچنین آثار تزئینی پرداخته‌اند. همچنین زمانی که خط با نقاشی همراه می‌شود، جایگاه بصری آن بالاتر می‌رود.

وی همچنین از برپایی نمایشگاه مجازی «همین دست افشانیِ حروف» و فروش آثار این نمایشگاه خبر داد و افزود: اتفاق خوبی که در این نمایشگاه شاهد آن بودیم، فروش بخشی از آثار در ساعت اولیه بازگشایی آن بود.

شجاعی طباطبایی تاکید کرد: اتفاق دیگری که بسیار برای ما مهم است این است که این گونه نمایشگاه‌ها فقط معطوف به تهران و مرکز نباشند و آثار از طریق دانشگاه سوره در استان‌ها نیز به نمایش درآیند. این آثار همچنین قابلیت نمایش عمومی در معابر، مترو و خیابان‌ها و مقابل چشم مردم را دارد.

روح الله دلخانی هنرمند خوشنویس و کیوریتور نمایشگاه «همین دست افشانیِ حروف» درباره ویژگی آثاری که در این نمایشگاه گردهم آمدند، به آرتستور گفت: استعداد هنری بسیار دانشجویان و فارغ‌التحصیلان من را بر آن داشت که این آثار را در قالب نمایشگاه کنار هم بگذاریم و تمام تلاشم را کردم تا با حمایت حوزه هنری و دانشگاه سوره، وزارت علوم، اداره فرهنگ و ارشاد شمیرانات و انجمن خوشنویسان شهرستان بهارستان این نمایشگاه را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: در این نمایشگاه ۱۰۸ اثر از ۶۵ هنرمند با تکنیک‌ها و خطوط مختلف از جمله کوفی، چینی و ژاپنی با خلاقیت‌ها و قابلیت‌های فردی به نمایش گذاشته شده‌اند. این آثار حاصل کار دو ماهه دانشجویان من است.

بر اساس این گزارش، آثار نمایشگاه «همین دست افشانیِ حروف» از ۴۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. در یک ساعت اولیه افتتاحی نمایشگاه، ۱۳ اثر به فروش رفته است و گران‌ترین اثری که در دقایق اولیه بازگشایی نمایشگاه فروش رفته است، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت داشته است.

شرکت‌کنندگان در نمایشگاه عبارتند از: آنیتا آقابیگ، زیبا آقا امینی، فرشته ابراهیمی، غزاله اسفندیاری، زینب امامی، عارف احمدی، نرگس اصلانی، فهیمه بختیار قشقایی، باران بهمن، سمیرا بابائی، مهدی پورکیوان، سمیرا پورمحسن، سمیه پورمحسن، نرگس ترکاشوند، شادی جبلی، الهه حسینی، باقر خواجوئی، زهرا خاکی، پریسا خجسته، محیا دهاتین، سحر داهوئی، پونه دیزجیان، ایلیا دلخانی، نگین راستکردار، زینت رستگار، محمد، رجبی حران، الهه رهبر، هانیه رفیعی، نیلوفر رنگ آویز، زهرا رفعت، پانیذ زیادلو، سهیلا سعدوندی، شیما ساعی، فاطمه شیرغلامی، مجتبی شیردوار، کیانا صفرپور، سید محمدصادقی، سید آتنا صادقی، کیمیا طاهری، زهرا عزیزیان، مریم علیپور، مهتا عظیمی، رضیه عبادی، مهدیه عبادی، الهام عریانیان، سمیه عبادی، گلاویژ عزیزی، مژگان غیائی، مهدی قوام، ضحی قاسمی، مرضیه قانع، نسترن قاسمی، حسنا کریمی زاده، مرجان کیخسروی، ترانه گازری، سارا مهرگان، زهرا میرائی، راحله مولایی، محمد مناجاتی، غزاله منشی زاده، یگانه نجاتی، زهرا ناطقی، سپیده نصیرزاده، سپیده سادات هوشیار، ماندانا هوشمندیان.

این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۴ آذر ماه همه روزه بجز روز ۵ شنبه و جمعه، از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری عالی حوزه هنری پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید