برگزاری حراج آثار هنر کلاسیک ایران در اصفهان

Print
Email
اصفهان – برای نخستین بار حراج بزرگ آثار هنر کلاسیک ایران در اصفهان برگزار می‌شود.
برگزاری حراج آثار هنر کلاسیک ایران در اصفهان

به گزارش آرتستور رسول بیدرام، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی هنری روشن خانه مشق هنر اظهار کرد: آثار نخستین رویداد حراج رخ‌ست در روزهای چهارشنبه ۲۹ دیماه و پنج‌شنبه ۳۰ دیماه در سالن فیروزه هتل عباسی به نمایش درآمد و عصر روز جمعه یکم بهمن ماه ساعت ۱۶ مزایده آثار برگزار می‌شود.

بیدرام بیان داشت: در این نمایشگاه ۵۹ اثر به ارزش تقریبی مجموع ۳۱ میلیارد و ۲۵۰ تومان وجود دارد که بیشترین اثر متعلق به محمد زمان به ارزش ۵ و نیم میلیارد تومان با عنوان شاهزاده خانم بود.

وی در ادامه افزود: به طور کلی آثار در چهار رشته خوشنویسی، نقاشی و نگارگری، احجام فلزی و سفالی و زربافت به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری روشن خانه مشق هنر در خصوص علت برگزاری این نمایشگاه در اصفهان اظهار داشت: اصفهان مهد هنر ایران ظرفیت بالایی در خلق و آفرینش آثار بی بدلیل دارد که سبقه تاریخی آن نیز صحه بر این ادعا دارد و بستر مناسبی در بازار هنر ملی و بین‌المللی دارد.

بی درام اظهار کرد: مدعوین این حراجی خانواده هنر اعم از هنرمندان، کلکسیون دارها، مجموعه دارها، گاری‌دار ها و کسانی هستند که به حوزه هنر علاقه مند می‌باشند.

وی بیان داشت: این حراجی قطره‌ای از دریا است که پتانسیل بسیار خوبی دارد و مهمترین هدف از برگزاری آن این است که دارایی هنرمندان تبدیل به سرمایه و خلق ارزش شود. بنا داریم با ایجاد بستری مناسب از ارزیابی و ارزش‌گذاری آثار فاخر و ارائه گواهی‌های معتبر به آن، سرمایه سازی اقتصادی و فرهنگی کنیم.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید