تولید ۵۸ اثر نقاشی خط و خوشنویسی با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی

Print
Email
رئیس انجمن خوشنویسان خراسان جنوبی گفت: ۵۸ اثر خوشنویسی و نقاشی خط توسط هنرمندان استان با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی تولید شده است.
تولید ۵۸ اثر نقاشی خط و خوشنویسی با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی

مهدی اسماعیلی مود در گفتگو با آرتستور اظهار کرد: سال گذشته در کارگاه خوشنویسی که در ایام شهادت سردار سلیمانی در بیرجند برگزار شد هفت نفر از هنرمندان عضو انجمن خوشنویسان استان ۴۰ تابلوی نقاشی خط و خوشنویسی با مضامین مربوط به سردار شهید سلیمانی مانند سخن بزرگان، اشعار تولید کردند.

به گفته وی امسال هم در کارگاه خوشنویسی که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد ۳۰ اثر تولید شد که ۱۵ اثر آن مربوط به حاج قاسم و ۱۵ اثر دیگر درباره دفاع مقدس بود.

وی همچنین از تولید یک تابلو تذهیب و خوشنویسی توسط خانم قریشی از هنرمندان تذهیب کار بیرجند خبر داد و اضافه کرد: این تابلو به فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) استان سردار قاسمی اهدا شد که وی نیز در دیدار با خانواده شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان آن را به خانواده شهید اهدا کرد.

رئیس انجمن خوشنویسان خراسان جنوبی ادامه داد: دو اثر نقاشیخط که توسط علی فرسادی هنرمند بیرجندی درباره شهید سردار سلیمانی تولید شده بود سال گذشته در نماز جمعه بیرجند رونمایی شد که یکی از آنها که عکس شهید بود به سپاه استان اهدا شد و اثر دیگر در مرکز بیرجند شناسی شهرداری بیرجند است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید