جلیل رسولی: دیدگاه‌های رییس‌جمهور درباره هنر و خوشنویسی بسیار اهمیت دارد

Print
Email
جلیل رسولی، هنرمند خوشنویس که در دیدار رییس جمهور با هنرمندان تجسمی در موزه هنرهای معاصر حضور داشت گفت: من اطمینان دارم که آقای رییس جمهور به گفته های خود درباره هنرمندان عمل می کنند.

جلیل رسولی در دیدار آیت الله رییسی از موزه هنرهای معاصر و نمایشگاه آینه در آینه و گفتگو با هنرمندان گفت: به نظر من جلسه بسیار خوب و مفیدی بود و اطمینانی که نسبت به این جلسه دارم به این دلیل است که آقای رئیسی به سخنانی که گفته‌اند عمل می‌کنند و این‌طور نیست که فقط سخنی گفته شود و بی‌نتیجه بماند. دیدگاه‌های ایشان نسبت به هنر و به ویژه خوشنویسی برایم خیلی جالب بود و امیدوارم به آنچه می‌خواهیم و حق هنرمندان است برسیم.

رسولی ادامه داد: یکی از سخنان رئیس‌جمهور این بود که آنچه ما برای هنر هزینه می‌کنیم در واقع خرج نکرده‌ایم بلکه یک سرمایه‌گذاری است. این یک واقعیت است که ارزش آثار هنری ناب از طلا و جواهر بیشتر است. در زمینه اقتصاد هنر نظر من این است که باید از هنرمندان جوان حمایت شود و تشویق شوند زیرا هنرمند برای اینکه بتواند کار کند به تشویق نیاز دارد و خرید کارهای جوانان برای نصب و قرار دادن در مکان‌های مختلف می‌تواند اقدام خوبی باشد. همچنین باید موزه خوشنویسی وجود داشته باشد که در آن آثار نفیس هنرمندان قرار بگیرد تا مخاطب خارجی ببیند چقدر برای خوشنویسی ارزش قائل هستیم.

گفتنی است روز چهارشنبه ٢٠ بهمن ماه آیت الله رییسی، رییس جمهور در موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه آینه در آینه دیدار و با هنرمندان هنرهای تجسمی گفتگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید