خرج تراشی یا بی اطلاعی عضو شورای شهر/ شهرداری موزه خوشنویسی دارد!

Print
Email
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در حالی پیشنهاد داده شهرداری موزه خوشنویسی داشته باشد که سال ۹۶ برای افتتاح موزه خوشنویسی در خیابان شریعتی از سوی شهرداری هزینه شده است.
خرج تراشی یا بی اطلاعی عضو شورای شهر/ شهرداری موزه خوشنویسی دارد!

به گزارش آرتستور، همزمان با ثبت جهانی برنامه پاسداری ایران از هنر خوشنویسی که روز ۲۵ آذر ماه در یونسکو انجام شد، سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه سی و دوم شورای شهر تهران از تلاش‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قدردانی کرد.

این قدردانی طبق گفته علوی به پاس ثبت جهانی هنر خوشنویسی ایرانی بوده است این در حالی است که در اجلاس میراث ناملموس یونسکو هنر خوشنویسی ثبت نشده بلکه برنامه ایران برای حفاظت از این هنر به ثبت رسید.

نکته دیگر در نطق علوی این است که وی خواستار آموزش هنر خوشنویسی در مراکز فرهنگی و هنری از قبیل فرهنگ سراها، سراهای محله، خانه موزه‌ها و … شده و تاکید کرده که لازم است تا موزه خوشنویسی در شهرداری تهران راه اندازی شود.

گویا رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران خبر ندارد که شهرداری از سال ۹۶ موزه خوشنویسی دارد!

این موزه مرداد سال ۹۶ در محل خانه تاریخی فولادوند توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در راستای توسعه فضاهای فرهنگی افتتاح شد و در آن آثار برجسته‌ای از خوشنویسان ایرانی به نمایش گذاشته شد. همچنین گنجینه آن یکی از بهترین گنجینه‌های خوشنویسی، خطاطی و آثار هنری در قرون اخیر به شمار می‌رود.

جای این سوال مطرح است آیا رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران از وجود چنین موزه‌ای در تهران آگاهی نداشته است؟ آیا مشاورانی ندارد که به او که چنین سمتی را دارد، از داشته‌های تهران با خبر کنند. آیا فردی که ریاست کمیته میراث فرهنگی را در شورای شهر دارد، حتی نباید بداند موزه‌های زیرمجموعه شهرداری تهران کدام هستند؟

آیا علوی از وجود موزه‌های دیگر خوشنویسی در شهر تهران با خبر است؟ می‌داند که موزه میرعماد در کاخ سعدآباد به عنوان موزه خط و کتابت پارسی برپاست؟

سوال مهم‌تر اینکه رئیس کمیته میراث فرهنگی در شورای شهر تهران دیگر از کدام یک از موضوعات میراث فرهنگی و گردشگری بی خبر است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید