خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می‌شود

Print
Email
همزمان با شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور ۴۰ خوشنویس زن در شهر تهران و همچنین اساتید خوشنویسی چون الهه خاتمی و علی علی، خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می‌شود.
خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می‌شود

به گزارش آرتستور به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت، سعید رنجبریان مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۸ و رئیس فرهنگسرای گلستان گفت: کتابت خطبه فدکیه با عنوان «صریر فدک» توسط ۴۰ بانوی خوشنویس فوق ممتاز شهر تهران و همچنین اساتید خوشنویسی چون الهه خاتمی و علی علی با مشارکت انجمن خوشنویسان شهر ری روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ساعت ۱۴ در خانه فرهنگ فدک برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با تاکید بر سخنان حضرت فاطمه (س) در باب خطبه فدکیه خطاب به غاصبان خلافت و انتقال پیام در قالب هنر و به زبان خوشنویسی، از جمله اهداف برنامه «صریر فدک» است.

الهه خاتمی متولد سال ۱۳۳۸ در تهران است. وی به عنوان اولین خانم استاد در خط نستعلیق، دارای مدرک استادی از انجمن خوشنویسان ایران بوده و عناوینی از قبیل عضویت و دبیری انجمن خوشنویسان شمیرانات، عضو هیات تشخیص اوراق امتحانی انجمن خوشنویسان ایران و داوری جشنواره‌های مختلف خوشنویسی را در کارنامه هنری خود دارد.

علی علی از سال ۱۳۵۸ در انجمن خوشنویسان ایران تحت تعلیم غلامحسین امیرخانی قرار گرفت و از سال ۱۳۵۹ به عنوان مدرس رسمی انجمن خوشنویسان مشغول فعالیت شد. او در طول ۴۰ سال فعالیت توانست حدود ۲۰۰ شاگرد ممتاز را تربیت کند، شرکت در چندین نمایشگاه خوشنویسی و آلبوم بهانه بهار از جمله فعالیت‌های این هنرمند است.

خانه فرهنگ فدک به نشانی میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک است.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید