رتبه‌های برتر جشنواره بین‌المللی «ایرسیکا ترکیه»

Print
Email
«صفر گالشی» و «صابر صفایی» رتبه‌های برتر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی «ایرسیکا ترکیه» را کسب کردند.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی خوشنویسی جهان اسلام در ترکیه که به نام خوشنویس مطرح ترکیه‌ای «مصطفی راقم» نامگذاری شده بود، در شهر استانبول با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

در این دوره از جشنواره، هنرمندان ایرانی 17 رتبه برتر را به دست آوردند که در این بین صفر گالشی در دو رشته نستعلیق جلی و چلیپا حائز رتبه اول و صابر صفایی در رشته کوفی رتبه تقدیری را کسب کردند.

اثر برگزیده ایرسیکا

صفر گالشی حور یکی از هنرمندانی به شمار می‌رود که فارغ از هیاهوی دنیای دیجیتال و اعتبارات عصر جدید توانسته خود را به ویژگی‌های ذاتی هنر خوشنویسی پایبند نگه دارد. گالشی متولد ۱۳۶۰ در اردبیل می‌باشد و فعالیت‌های هنری خود را از سال ۱۳۷۵ شروع کرده است. از محضر استادان هنر استان بهره برد و در رشته گرافیک مدرک کاردانی را در سال ۸۲ دریافت کرد.

گالشی خوشنویسی را نزد استادان خوشنویسی اردبیل، استاد ناصر اسماعیل‌نصب آغاز و تا دوره ممتاز از هنر ایشان بهره برد و از سال ۸۱، استاد بزرگوار و نامدار خوشنویسی ایران و اردبیل، استاد صداقت جباری مرشد و راهنمای ایشان در جهت تکامل هنر خوشنویسی بود.

وی هم اکنون دارای مدرک فوق ممتاز از انجمن خوشنویسی ایران، مدرس انجمن خوشنویسان اردبیل می‌باشد. صفر گالشی توانایی خود را در عرصه‌های مختلف ملی و بین‌المللی نشان داد و از سال ۷۹ تا کنون افتخارات بی‌شماری را کسب کرده و در نمایشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی معتبری حضور پر‌رنگی داشته است.

جشنواره «ایرسیکا ترکیه» که هر سه سال برگزار می‌شود سی و شش سال سابقه برگزاری دارد و معتبرترین جشنواره خوشنویسی جهان است که به عنوان المپیک خوشنویسی از آن یاد می‌شود.

گفتنی است؛ خوشنویسان اردبیلی از جمله «ناصر صادقی»، «صفر گالشی» و «صابر صفایی» پیش از این نیز در دوره‌های قبلی چندین مقام برتر را در این جشنواره به دست آورده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید