ظهور پدیده وقف آثار هنری یک دست‌آورد بزرگ است

Print
Email
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: علاوه بر برگزاری جشنواره وقف چشمه جاری و آشنایی هنرمندان با سنت حسنه وقف پدیده وقف آثار هنری از جانب هنرمندان یک دستاورد بزرگ است.
ظهور پدیده وقف آثار هنری یک دست‌آورد بزرگ است

به گزارش آرتستور حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی در خصوص هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری و برگزاری ویژه بخش خوشنویسی به همت اوقاف و امور خیریه استان قزوین اظهار کرد: خداوند را شاکریم که یک اتفاق جمعی در راستای ترویج فرهنگ وقف از مسیر هنر و هنرمند را شاهدیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ادامه داد: خط خوش و خوشنویسی از گذشته‌ها مورد توجه همگان بوده است و از راه‌های شناساندن تمدن و هنر اقوام بوده است، امیدواریم با این اجماع جمعی هم موجب ترویج و هم موجب ماندگاری و جاودانگی فراتر وقف و خط و خوشنویسی باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد علاوه بر برگزاری جشنواره و آشنایی هنرمندان با سنت حسنه وقف شاهد ظهور پدیده وقف آثار هنری از جانب هنرمندان باشیم.

مجیدی در خصوص آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توضیح داد: ۶۱۹ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که ۷۰ درصد هنرمندان با یک اثر ۲۰ درصد از هنرمندان با ۲ اثر و ۱۰ درصد از هنرمندان با ارسال ۲ اثر به بالا در این جشنواره حضور یافته‌اند که ۳۸۵ اثر متعلق به رشته نستعلیق ۱۲۵ اثر به رشته شکسته نستعلیق و ۱۰۶ اثر به رشته نثر و ثلث است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین یادآور شد: ۱۷۵ هنرمند خانم و ۴۴ هنرمند آقا در این جشنواره شرکت کرده‌اند که ۷۸ نفر در با تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم، ۴۳۱ نفر با تحصیلات کارشناسی و ۱۱۰ نفر با تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند

وی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیته اجرایی این جشنواره زمان برگزاری داوری، برگزاری جلسه هم اندیشی با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و اوقاف امورخیریه مشخص شد و همچنین علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌های مجازی، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه‌های حضوری در اماکن میراثی، وقفی و محیط‌های باز و پر تردد شهری گرفته و به منظور ترویج سنت حسنه وقف و معرفی آثار و هنرمندان برتر اقدام به چاپ سری نمایشگاهی جهت ارسال به سایر استان‌ها گرفته شد.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید