ملکوت: فراخوان نمایشگاه بین‌المللی قرآن و حافظ

Print
Email
فراخوان نمایشگاه بین المللی قرآن و حافظ با عنوان ملکوت منتشر شد.

سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی، با هدف استفاده از زبان هنر برای دستیابی به اهداف خود در راستای تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی با محوریت قرآن کریم و سیره زندگانی معصومین (ع)، مجموع نمایشگاه های ملی و بین المللی ملکوت را برگزار می­نماید. حمایت از هنرمندان جوان و مستعد، و نمایش آثار هنرمندان حوزه نگارگری قرآنی در سطح ملی و بین المللی از جمله رویکردهایی هست که در برگزاری این بخش از نمایشگاه مد نظر می باشد.

مقدمه:
از سالیان گذشته دیوان حافظ همواره جزء جدایی ناپذیر مراسم شب یلدا بوده و خانواده‌ها همواره در این شب با تفأل به این دیوان به مطالعه اشعار این شاعر بلند آوازه ایرانی پرداخته‌اند.
به گفته شهید مطهری، دیوان حافظ یک دیوان عرفانی است و در حقیقت یک کتاب عرفان است، بعلاوه جنبه فنی شعر. به عبارت دیگر عرفان است بعلاوه هنر. در میان دیوان های شعرای فارسی دیوان عرفانی زیاد است، اما دیوانی که واقعاً از یک روح عرفانی سرچشمه گرفته باشد یعنی واقعاً عرفان باشد که به صورت شعر بر زبان سراینده‌اش جاری شده باشد (نه اینکه شاعری بخواهد به سبک عرفان شعر گفته باشد)، زیاد نیست.

موضوع نمایشگاه:
اشعار حافظ با موضوعات قرآنی، عرفانی و مذهبی

رشته‌های نمایشگاه:
خوشنویسی و نقاشیخط

مقررات شرکت در نمایشگاه:

از میان آثار ارسالی، آثاری که طبق نظر هیات انتخاب، شرایط حضور در نمایشگاه بین المللی را داشته باشند به این بخش راه پیدا خواهند کرد که به صورت مجازی و با همکاری سازمان­ فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار خواهد شد.
اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، از این رو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شركت‌كننده است.
حجم تصویر ارسالی کمتر از 2 مگابایت باشد.
دبیرخانه نمایشگاه مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی،تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند.
در صورت ارسال بیش از حد ظرفیت نمایشگاه، آثار به صورت گزینشی انتخاب می شود.
آثاری که با موضوع نمایشگاه مطابقت نداشته باشند حذف خواهند شد.
آثاری که به لحاظ کیفیت فنی مورد تایید نباشند حذف خواهند شد.
تصاویر ارسالی باکیفیت پایین داوری نخواهد شد.
دبیرخانه ازدریافت آثارارسالی بعد از موعد مقررمعذوراست.
ارسال آثار توسط شرکت کننده، جهت حضور در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی اثر است، درصورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی وجزایی آن به عهده شرکت کننده می­باشد.
هرشرکت کننده می تواند حداکثر 5 اثربرای شرکت درنمایشگاه ارائه کند.
به تمامی شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی گواهی شرکت در نمایشگاه از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در آن کشور اعطاء می گردد.
هزینه شرکت در نمایشگاه رایگان می باشد.
ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله پذیرش مقررات نمایشگاه است.
تصمیم درباره مسائل پیش بینی نشده برعهده شورای برگزاری است وبه اطلاع هنرمندان خواهد رسید.

آخرین مهلت ارسال آثار: 20 آذرماه 1400

زمان برگزاری نمایشگاه: 30 آذرماه مصادف با شب یلدا

دیدگاهتان را بنویسید