نمایشگاه آثار هجدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی

Print
Email
نمایشگاه آثار منتخب هجدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی امروز در بیرجند با به نمایش گذاشتن 40 اثر برتر در این حوزه آغاز به کار کرد.

آغاز افتتاح نمایشگاه آثار منتخب هجدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی امروز با حضور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از مدیران و مسؤولان استانی و شهرستانی در بیرجند صورت گرفت.

سید علی زمزم، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در این نمایشگاه آثار برگزیده هجدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان در بیرجند را به نمایش گذاشتهاست.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه ۴۰ اثر خوشنویسی در بخش‌های مختلف این رشته به نمایش گذاشته شده است، اضافه کرد: برای شرکت در این جشنواره در مجموع ۱۶۳ هنرمند با ارسال ۲۹۱ اثر هنری خود آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال که از بین این آنها آثار برتر انتخاب و در معرض دید عموم قرار گرفته است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را با توجه به نظر داوران در سطح بالایی کیفی ارزیابی کرد و گفت: آثار خوشنوسی ارسال شده در بخش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث بوده است.

زمزم برپایی این نمایشگاه را به مدت سه روز دانست و گفت: بازدید از این نمایشگاه برای هنردوستان صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۱ و عصرها ساعت ۱۷ تا ۱۹ امکان‌پذیر است.

وی به مراسم اختتامیه این جشنواره مصادف با شب مبعث رسول اکرم(ص) در بستر فضای مجازی اشاره داشت و گفت: این مراسم به ‌صورت مجازی از طریق صفحات اینستاگرامی قابل ملاحظه است.

دیدگاهتان را بنویسید