نمایشگاه مجازی خوشنویسی «ایرانِ دل»

Print
Email
نمایشگاه «ایرانِ دل» به صورت حضوری و مجازی بیست‌ویکم اسفند ۱۴۰۰ به استقبال اهالی فرهنگ و هنر می‌رود.

همزمان با روز بزرگداشت شاعر بلند آوزه حکیم نظامی گنجوی، آئین اختتامیه نخستین هنرواره ملی خوشنویسی «ایرانِ دل» بیست‌ویکم اسفند ۱۴۰۰ با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، مهدی رمضانی دبیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مسئولین عالی استان اردبیل در مجتمع فرهنگی و هنری فدک این استان برگزار شد.

فراخوان این هنرواره در دی‌ سال ۱۳۹۹، در رشته‌های خط نستعلیق و شکسته نستعلیق منتشر و با استقبال گسترده هنرمندان خوشنویس از سراسر کشور مواجه شد. مجموعاً ۳۳۹ اثر شامل ۱۸۲ اثر در بخش نستعلیق و ۱۵۷ اثر در بخش شکسته نسعلیق از هنرمندان سراسر کشور به دبیرخانه هنرواره ارسال شد و براساس اعلام نظر هیئت داوران، ۷۵ اثر از ۷۵ خوشنویس منتخب کشور (یک اثر برتر از هر هنرمند) به نمایشگاه راه پیدا کرد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه و اختتامیه این رویداد با تأخیر و در نهایت از تاریخ ۲۷ دی‌ لغایت ۷ بهمن ۱۴۰۰ در شهر اردبیل، برگزار گردید. همچنین آئین اختتامیه و تجلیل از آثار برتر هنرواره در روز ۲۱ اسفند ۱۴۰۰، همزمان با روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، با حضور مقامات کشوری و استانی و هنرمندان منتخب، در شهر اردبیل برگزار می‌شود.

گالری مجازی با حمایت حوزه هنری دیجیتال آثار برگزیده این نمایشگاه را برای علاقمندانی که امکان بازدید حضوری ندارند، به نمایش می‌گذارد. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این پیوند از این آثار دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید