نمایشگاه نقاشی‌خط عبدالله مقدسی به نیاوران رسید

Print
Email
نمایشگاه آثار نقاشی‌خط عبدالله مقدسی ۱۴ آبان در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد.
نمایشگاه نقاشی‌خط عبدالله مقدسی به نیاوران رسید

به گزارش آرتستور به نقل از روابط ‎عمومی فرهنگسرای نیاوران، نمایشگاه عبدالله مقدسی با ۱۵ اثر نقاشی‌خط از این هنرمند، با عنوان آیه‌های مقدس و استفاده از کلام الهی؛ خاصه بسم الله است که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

این آثار به لحاظ فرم و فضا و همچنین ابعاد بزرگ و در واقع کاملاً آوانگارد، شخصی و به دور از هرگونه نزدیکی به نمونه‌های رایج در ایران و جهان ارزیابی شده است.

مقدسی متولد مرداد ۱۳۵۶ تهران، دانش آموخته هنرستان صدا و سیما در رشته هنرهای تجسمی و دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری در دانشکده هنر و معماری آزاد اسلامی و دانشگاه ناصرخسرو، هنرجوی خوشنویسی استاد عبدالله فرادی، محمّد کیایی و محمّد رامین ضیا، تا مقطع ممتاز و سپس در محضر اساتیدی همچون استاد محمّد حیدری و صداقت جبّاری به کسب مهارت‌های متعددی در حوزه هنر پرداخته‎ است.

هنرمند برگزیده همایش خوشنویسی جهان اسلام در بخش گرایش‌های نوین در سال ۱۳۷۵. اگر چه وی آثار خود را فاصله گرفته از خوشنویسی و حتی نقاشی خط می‌داند ولی آثارش را در سبک نقاشی خط تجریدی و یا abstract calligraphy ارزیابی می‌کنند. آثار وی در روسیه امارات و چین بر روی دیوار رفته و مقدمات نمایشگاه‌هایی در اروپا و بعضی کشورهای عربی و البته با تأخیر آن هم به دلیل درگیری جهان با پاندمی کرونا، در حال فراهم آمدن است.

نمایشگاه نقاشی‌خط از ۱۴ تا ۲۲ آبان در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید